W dniu 2 czerwca 2018 odbyła się IV Praszkowska Gra Miejska, której byliśmy współorganizatorem.  Gra rozpoczęła się o 9:00 odprawą w świetlicy gimnazjum, a o 9:15 oraz 9:25 na dwie tury drużyny wyruszyły na trasę.

Fabuła tegorocznej edycji oparta została na  przybyszach z kosmosu, filmach o przyszłości oraz o samej przyszłości w mniemaniu naszych organizatorów.

Każda grupa otrzymała mapę z zaznaczonymi ośmioma punktami, które trzeba było zaliczyć. Tam na zawodników czekały zadania. Grupy odwiedzały wszystkie miejsca raz,  a wybrane cztery na koniec raz jeszcze. Utrudnieniem były „zakazane miejsca”, których uczestnicy nie znali, aby je poznać musieli wykonać zadanie dodatkowe. „Zakazane miejsca” to miejsca, z których nie wolno było iść z punkt a do np. punkt b, a z punktu c do d. Teraz powiedzieć możemy, że były to dwa najbliżej położone punkty od danego punktu. Przy każdym zadaniu mogły zdobyć jednorazowo maksymalnie 10 punktów, czyli razem 120. Punktowano czas i jakość wykonania zadań, którymi były zarówno łamigłówki, wyzwania sprawnościowe oraz oczywiście zadania z wiedzy o filmach z filmoteki w regulaminie. Uczestnicy gry odwiedzili także prywatne muzeum motoryzacji Mirosława Dylonga. Tam musieli m.in. wymienić jak najwięcej marek samochodów. Drużyny o godzinie 13:00 nieodwołalnie nie mogły wykonywać już zadań (czas Gry dobiegł końca) i do godz. 13:30 musiały wrócić z powrotem do budynku szkoły. Tam oddawały karty z wpisanymi wynikami poszczególnych zadań, które organizatorzy podliczali.

Więcej informacji wraz z wynikami znajduje się tutaj: Gra miejska
Zapraszamy również do GALERII.

979 wyświetleń